szydelkujacamama

Kubeł zimnej wody

Wielkanocny kubeł zimnej wody

Witajcie Serdecznie po bardzo długiej przerwie. 

Ostatnio mam bardzo dużo zamieszania. Malutka, remont, przygotowania do ślubu, który jest już za tydzień, wyjazdy itp. Dziś poczułam,że MUSZĘ się tutaj z Wami podzielić pewną sytuacją. Dzisiejszy dzień nauczył mnie pokory i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. 

W czwartek wieczorem jedna Pani zadała mi pytanie czy byłabym w stanie zrobić jej na zamówienie dwie podkładki na stół wykonane ze sznurka. Ja spoglądając na ich wzór jakbym pozjadała wszystkie rozumy od razu odpowiedziałam,że bez problemu. Pomyślałam,że to taki prosty wzór i na pewno to nic trudnego skoro robię tyle na szydełku. Nie wzięłam pod uwagę tego, że przecież nigdy nie robiłam czegoś takiego, że szydełko 2-3mm będę musiała zastąpić takim, które ma 8-10mm... Byłam cwana i pewna siebie. Osoba, która zleciła mi wykonanie zadania dostarczyła sznurek w piątek rano, a ja mając wolną chwilkę zabrałam się do pracy. Bardzo szybko okazało się, że to wcale nie jest takie proste. Ścieg, który początkowo wydawał się być samymi słupkami, podczas pracy wcale nie wychodził tak jak na zdjęciu. Podkładka była zbyt ażurowa, później zaczęła się dziwnie wywijać, wszystko było nie tak. Sprułam co miałam, próbowałam kilka razy od nowa aż w końcu postanowiłam użyć słupków podwójnie nawijanych. Szczęśliwa,że nareszcie coś wychodzi, pełna entuzjazmu i euforii dorobiłam robótkę do końca. Wydawała mi się jakaś koślawa ale pomyślałam wtedy ,że tak musi być(tak naprawdę tak pomyślałam). Jednak to było tylko pocieszanie się. Zadowolona z siebie dodałam zdjęcia na swojej stronie na facebooku oraz na ulubionej grupie facebookowej o szydełkowaniu, aby pochwalić się swoim "dziełem". Wyglądało to wtedy tam jak na poniższym zdjęciu. 

12523879_757005551099774_6466823747310691046_n.jpg

Niektóre Panie pisały,że super jak na pierwszy raz a znalazła się jedna kobieta, która napisała, że mogę to uważać za próbkę pracy sznurkiem i udzieliła rady jak mogłabym to poprawić. Na początku wylało się na mnie wiadro zimnej wody. Odczuwałam troszkę złości, troszkę zażenowania, ale po chwili dotarło do mnie ,że nie chciałabym mieć czegoś takiego na stole w swoim domu. Zrozumiałam, że potrzeba dużo pokory,że trzeba przyznać się do tego, że praca jest po prostu nieestetyczna i nie zbyt ładna. Trzeba schować swoją dumę do kieszeni i zabrać się do pracy. Korzystając z ładnej pogody wraz z córeczką zaraz po Święconce wybrałyśmy się na ogród. I ze spokojem, patrząc trzeźwo zaczęłam pracę od nowa. 

DSC_0373.JPG

Córeczka dzielnie pomagała mamusi.Może to Ona zrobiła drugą podkładkę ? :)

DSC_0375.JPG

Pracy przybywało, za chwilę wszystko prułam, próbowałam czegoś nowego i tak do skutku. W końcu się udało. Efekt końcowy oceńcie sami. Czy warto było zrozumieć swój błąd i zacząć wszystko od nowa ? Czy warto było schować dumę do kieszeni aby zrobić coś lepszego ? Oczywiście,że warto. Dziękuje Serdecznie Pani, która wyraziła konstruktywną krytykę i dzięki, której moja praca jest zupełnie inna. Zobaczcie same

DSC_0379.JPG

Wiem,że jeszcze wiele muszę się uczyć, uczymy się całe życie. Jednak od dziś będę dążyła do tego aby się rozwijać. Pamiętajmy ! Kochamy ponad życie nasze prace, oddajemy im całe swoje serce, godziny pracy, siły. Jednak nie obrażajmy się jeśli ktoś zwróci nam uwagę. Przyjrzyjmy się temu co zrobiliśmy i spójrzmy na to trzeźwym okiem. Wiem, że to trudne. Nie obrażajmy osób, które chcą nam pomóc się rozwijać nie.

 

Moja praca powstała dzięki Pani z grupy, jeśli tutaj zajrzała będzie wiedziała, że podziękowania są dla niej oraz dzięki niezastąpionej i kochanej Ani ze strony http://szkolaszydelkowania.pl/, która zawsze znajdzie chwilkę aby ze mną porozmawiać, wesprzeć i pomóc. Kochana wracaj na swoją stronę i ucz nas wielu cudowności. Bez Ciebie to już nie jest to samo.

 

Pozdrawiam Serdecznie i dziękuje, że dotrwałyście do końca. 

Pamiętajcie wszystkie Wasze prace są cudowne, ponieważ są robione sercem, ale czemu by ich wizualnie nie ulepszyć jeśli idzie ? 

 

Wszystkim czytelnikom życzę Wesołego Alleluja i Smacznego jajeczka .