szydelkujacamama

Szydełkowe motyle

Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty !:-)

Witajcie Wiosennie :)

DSC_0105.JPG

Przepraszam , że tak długo musieliście czekać na kolejny wpis, ale narzeczony wrócił z delegacji , do tego remont sypialni, opieka nad malutką i robienie sukienki dla dziewczynki na zamówienie, za tydzień chrzciny i popsuty samochód. Wszystko się zebrało na raz, ale daje radę. Dzisiejszy wpis miał powstać kiedy malutka zaśnie ,ale ponieważ nie mam jej się jeszcze na spanie to postarałam się zrobić go z nią. Bardzo chciała nauczyć się robić kolorowe motylki. Włóczkę jadła jak makaron , motylki gryzła ząbkami przez co się psuły. Było wesoło. Teraz rozłącza komputer od ładowarki. Mając 7,5 miesiąca jest wszędobylska , wszystkim się interesuje, do tego idą 4 ! TAK 4 ząbki na raz. Jest marudna momentami i nie chce spać. Mimo wszystko Kocham Ją najmocniej na świecie i jestem najszczęśliwsza, że mam tak cudowną córkę. Wczoraj byliśmy na pierwszych zajęciach pływania dla niemowląt. Basen NA FALI w Gostyniu. Fantastyczny trening. Mała pływała z makaronem, z deską, na plecach, na brzuszku, skakała z murku do wody przy pomocy mamy, pływałyśmy pod tunelem, robiłyśmy samolociki. Mimo ,że to jej pierwsze zajęcia cały czas się śmiała i kilka razy była calutka zanurzona pod wodą. Uważam to za wspaniałą inwestycję. 

Dzisiejszy wpis i pomysł na niego powstał podczas tworzenia czapki na chrzciny dla malutkiej. Brakowało mi do niej jakiegoś dziecięcego detalu , drobiazgu . Zajrzałam na YOUTUBE i wzór znalazłam na angielskim kanale BELLA COCO przesyłam odnośnik. Dziewczyna ta zainspirowała mnie do zrobienia kursu na moim blogu. Motylki są niezwykle proste, zajmują około 5 minut czasu i poradzi sobie z nimi nawet ten kto dopiero zaczyna swoją przygodę z szydełkiem. Są cudownym dodatkiem do bluzeczek, sukienek , czapeczek. Zaczęłam robić kurs zieloną włóczką,ale ponieważ się skończyła to w trakcie zmieniam ją na pomarańczową. Ze względu na to,że z małą nie jest łatwo to nie robiłam od nowa wszystkich zdjęć. Także dziś szybka robótka przy pomocy mojej córki.

Zaczynamy ? 

Do robótki potrzebujemy szydełko , w moim przypadku rozmiar 3 mm, dwa kolory włóczki oraz nożyczki.

 

1. Robimy pętelkę , a następnie 6 oczek łańcuszka.

DSC_0082.JPG

DSC_0083.JPG2. Zamykamy robótkę w kółeczko. 3 oczka łańcuszka w zamian za pierwszy słupek następnie drugi słupek w środek kółka. Po zrobieniu słupka robimy dwa oczka łańcuszka i następnie 2 słupki w środek kółeczka. Kontynuujemy do końca okrążenia tak aby mieć 8 par słupków. Czyli łącznie 16 słupków. Aby zakończyć okrążenie po ostatnich 2 słupkach robimy 2 oczka łańcuszka i wbijamy się oczkiem ścisłym w trzecie oczko łańcuszka który zastępował nam pierwszy słupek.

DSC_0084.JPG

DSC_0085.JPG

3. Następnie ucinamy nitkę i zaciągamy. W tym momencie kończymy pracę pierwszym kolorem włóczki. 

DSC_0087.JPG

4. Zamieniamy kolory. Pomiędzy dwa pierwsze słupki przeplatamy nowy kolor wełny i zawiązujemy ją na supełek. 

DSC_0089.JPG

Żeby zacząć pracować na nowej wełnie wkłuwamy szydełko między dwa słupki i nawijamy wełnę na szydełko. Przeciągamy i robimy jedno oczko łańcuszka, które zastąpi jedno oczko ścisłe.

5. W przerwie pomiędzy dwoma parami słupków robimy 6 słupków następnie pomiędzy słupkami oczko ścisłe. I znów w przerwie 6 słupków a między dwoma słupkami oczko ścisłe.

DSC_0091.JPG

DSC_0092.JPG

W tym momencie jak widzicie skończyła mi się zielona włóczka. Zmieniłam ją na pomarańczową. Zamykamy okrążenie oczkiem ścisłym zamykającym w bitym w jedno oczko łańcuszka robione na początku okrążenia.

6. Po zakończeniu okrążenia robimy 9 oczek łańcuszka.

DSC_0097.JPG

Następnie składamy robótkę na pół tak aby to nasze 9 oczek było na środku robótki. Robótkę składamy do tyłu. Dół robótki do tyłu.

DSC_0098.JPGO proszę i łapka mojej pomocnicy :)

Następnie naszymi 9 oczkami łańcuszka owijamy robótkę wzdłuż tak aby koniec naszych 9 oczek spotkał się z początkiem. I w pierwsze oczko z tych 9 wbijamy się oczkiem ścisłym zamykającym.

DSC_0099.JPGOdcinamy nitkę i zaciągamy to już prawie koniec. 

DSC_0100.JPG7. Zajmiemy się teraz czułkami naszego motylka. Odcinamy sobie kawałek wełny , w zależności od tego jakie chcemy mieć je długie. I na końcach włóczki robimy supełki. 

DSC_0101.JPGNitkę przekładamy przez to nasze 9 oczek , które tworzą ciałko motylka.

DSC_0102.JPGI przesuwamy do główki motyla.

DSC_0103.JPGProste prawda ? U mnie na potrzeby tego wpisu powstała mała kolekcja motylków.

DSC_0105.JPGA teraz zobaczcie jaka rośnie mi konkurencja :) 

DSC_0095.JPGCałuje Was serdecznie i pozdrawiam w moje 21 urodziny :)

Dziękuje bardzo za wiarę we mnie cudownej mojej imienniczce i mentorce Ani ze szkoły szydełkowania.